2014. április 18., péntek

Claire Thomas crostata

A nectarineos crostata receptje eltűnt Claire Thomastól. :( Piszokság, de most már biztosra megyek. Idemásolom az epresét abban bízva, hogy az alaprecept ugyanaz és így tuti megmarad az utókornak. :D

INGREDIENTS
1 egg
1/4 cup white sugar
1 pinch of salt
1 teaspoon vanilla extract
3/4 cups hot milk
1 sprig thyme, leaves removed
1 egg, beaten (for egg wash)
salt and pepper
2 cups strawberries, quartered
1 tablespoon St. Germain (optional)
1 tablespoon lemon juice
1 teaspoon sugar

INGREDIENT (PIE CRUST)
1 1/4 cups all-purpose flour- kb 190 gr liszt
1 1/2 tablespoons sugar- 
1/2 teaspoon kosher salt- kb 10 g  só
4 ounces (one stick) unsalted butter, cold, cut into small pieces- 120 ml- 113,4 g
1/8-1/4 cup ice water

Preheat oven to 400 degrees F.
First make the pie crust:  In a food processor, or using your fingertips (quickly!), combine the flour, sugar, salt and butter until the chunks of butter are broken down to the size of peas, and the flour feels like wet sand. Add the first 1/4 cup of water, and mix until the dough comes together easily. (Note: it’s too dry if it immediately clumps apart.)  Add two tablespoons of water at a time—you can always add more water, but not more flour, so be careful not to add too much!
Gather the dough into a ball and plop them on top of a sheet of plastic wrap. Loosely wrap up the ball and press down, smooshing the ball into a disc about an inch thick.  Pop them in the fridge for at least 30 minutes while you busy yourself with the other stuff.
For the pie, Mix together egg, sugar, salt, and vanilla and stir well.  Blend in the scalded milk. Roll the pie dough out into a 14-inch circle on a well-floured surface, about 1/8 inch thick.  Place the crust on a parchment-lined rimmed baking sheet.  Take the outer 1-inch edge of the crust and fold it up, pinching it so it forms a tall edge around the border of the crust.
Pour the egg mixture (your custard) into the crust.  Brush the crust with the beaten egg and sprinkle with a pinch of salt, a pinch of sugar, and a pinch of freshly ground black pepper.  Sprinkle the thyme over the pie.  Bake for 30 to 35 minutes and cool on a rack.  Mix the strawberries, St. Germain, lemon juice, and sugar together, and let them sit for 15 minutes.  Top the crostata with the strawberries.

Forrás: http://www.thekitchykitchen.com/?recipes=/strawberry-salt-pepper-crostata-with-thyme/

2014. március 26., szerda

Garlic bread

"A szép bagetteket 2-3 cm-es közönként be kell vágni, de vigyázva, hogy ne teljesen legyen átvágva. Ezt megelőzően jó sok fokhagymát apróra vágni, és vajjal elkeverni (esetleg pici sót bele). A résekbe ebből a vajas fokhagymából belekenni. Utána jó szorosan alufóliába jól összenyomva beburkolni, és a sütőben 15-20 percig átsütni. Utána felszeletelni. Klassz vendégváró, de vacsira, nasizni, nagyon finom  Jól átjárja a bagettet a vajas-fokhagymás krém. Jó étvággyal elfogyasztani "

2014. március 6., csütörtök

Kenyérfajták sütéshez

BL 80 fehérkenyér
BL 112 félbarna kenyér
BL 160 félbarna kenyér
BL 240 barna kenyér
RL 90 ROZS kenyér
BL 200 teljes kiőrlésű liszt
BL 300 teljes kiőrlésű l.

2014. március 2., vasárnap

Kenyérfűszer kenyérsütéshez

Az Fb-n tagja vagyok egy Akik szeretnek kenyeret sütni nevű csoportnak, ott tette közzé az egyik tag a kenyérsütéshez használt fűszerét:

2 rész őrölt kömény, 1 rész őrölt koriander, 1 rész őrölt ánizs, 1 rész őrölt fekete bors. 
A fűszereket keverjük össze, és tegyük légmentesen záródó üvegbe. Egy kenyérhez 1 teáskanálnyi fűszert adjunk.

2014. február 20., csütörtök

Kenyérsütéshez


http://www.origo.hu/tafelspicc/kozelet/20140121-kenyersutes-bolti-liszt-bl-80.html?sec-4

Limara péksuli http://www.gasztrotipp.hu/cimke/peksuli/

Limara kommentje- Akik szeretnek kenyeret sütni csoportban: dagasztás után 30 perc kelesztés (érlelés) következik, majd átgyúrás. ezután jön 15 perc pihentetés, majd formázás. Után a második kelesztés, ami körülbelül 1 ó-1ó 15 perc...

"MIÉRT LEHET PUHA A KENYÉR HÉJA?

"Szép napot kívánok! 

Naponta több levelet kapok azzal a kérdéssel, hogy mi lehet az oka annak, ha a kenyér héja nem ropogós, cserepes, hanem puha. Mivel sokaknak gondot okoz, így itt válaszolok. Sajnos azt kell mondjam, több oka is lehet. egyrészt a kelleténél kissé lágyabbra dagasztott tészta is ok lehet, ha ilyen hibába ütközünk, a legelső, amin változtatnunk kell, hogy legközelebb csökkentjük a folyadék mennyiségét. Valószínűleg már 1-2 evőkanállal kevesebb folyadékkal javulni foga kenyerünk állaga. Ha túl sok ugyanis a folyadék, akkor könnyebben túlkel a tésztánk, akár az első kelesztés (érlelés ) alatt, akár formázás után. Ha melegben, pl. lecsukott kenyérsütőgépben dagasztjuk a tésztát, akkor is vezethet kicsi túléréshez, ami lágyít a tésztán, így megint csak puha kenyérhéjat kapunk. Az első érlelés alatt egyszer át kell gyúrni a tésztát, ez megint csak a jobb állag eléréséhez segít. ha formázás közben nem szorítunk ki elég levegőt a tésztából, akkor is gyorsabban kel a kenyerünk, így csökkenteni kell a második kelesztési időt, különben szintén túlkelhet a kenyerünk, ami ha nem is látványos, biztosan puha kenyérhéjhoz vezet. Ha a kelesztés 20-22 foknál magasabb hőmérsékleten történik, akkor is lágyulhat a tésztánk, ami megint csak a túlkelesztéshez vezethet. Ha lágyabbra sikerül dagasztani a tésztát, akkor legalább a második kelesztést érdemes hűtőben végezni. valamint, ha nem elég forró a sütőnk, hosszú ideig, alacsony hőfokon sül, szintén puha kenyérhéjhoz vezethet. Sütés utolsó 10-15 percére érdemes a sütőedény tetejét levenni, valamint érdemes a sütési idő végén a már kikapcsolt sütőben, aminek az ajtaját kitámasztjuk egy fakanállal 5 percre a sütőben hagyni a kész kenyeret...."

2014. február 7., péntek

Kitchen Boss

A Kitchen Boss előbbi részében nagyon jó kaják voltak, a címe: Mauro kedvencei.  Nagyon finomnak  tűntek: brokkolis kolbász, lencsés tészta, banán foster. Mindenképpen meg kell őket csinálni! :D

2014. február 2., vasárnap

Sült csülök juhtúrós sztapacskával és dinsztelet lilakáposztával

Tegnap sült csülköt csináltam juhtúrós sztarapcskával és dinsztelt lilakáposztával. Az eredeti receptet egy helyi kis hírmondóban találtam, de eléggé elnagyolt recept volt, majd beszkennelem ide. a lényege az volt, hogy egy 1,5 kg-os csülköt (mi most hátsó, teljesen nyer, füstöletlen darabot használtunk) előző este bekenünk (dijoni) mustárral, megszórjuk őrölt fekete borssal, őrölt köménnyel és egy fej reszelt fokhagymával ( a recept darálttat írt, de én sajtreszelőn lereszeltem). Az egészet beraktam egy (kettő) nejlonzacskóba és beraktam éjszakára a hűtőbe. Másnap reggel kivettem a zacskóból, besóztam (oké, ezt elfelejtettem, csak sütés közben sóztam meg, de így sem lett sótlan) és beraktam egy kerámiabevonatos vasedénybe, ráöntöttem fél liter sört, rátettem a tetejét és beraktam a 170°C-ra előmelegített sütőbe. A recept szerint 2,5 órát kellett volna sülnie, de nálunk végül 3,5 órát sült körülbelül, de ezt a vasedénynek tulajdonítottuk, viszont eszméletlenül finom és omlós lett. :)

A juhtúrós sztrapacskát ezalapján a recept alapján csináltam, a dinsztelt lilakáposztánál meg nagyjából ezt követtem. Igaz méz nem került bele és vörösbor helyett vörösborecetet raktam bele. Kb. ez volt a tartalma

1,5 kg lilakáposzta
1 fej vöröshagyma
2 (?) evőkanál cukor
2 kiskanál őrölt kömény
3 evőkanál vörösborecet
só, őrölt fekete bors

A lilakáposztából kiszedem a torzsát meg a nagyon nagy darabos alját, vékonyan felszeletelem. Olajon megdinsztelem a vöröshagymát, majd ráteszem a káposztát, megsózom és fedő alatt párolom, néha megkevergetem, hogy nehogy lekapja, néha kevés vizet is öntöttem rá. Amikor már nagyjából megpuhult a káposzta megszóróm cukorral és borssal, majd ráöntöm a vörösborecetet és folyamatosan kóstolgatom kanalanként, hogy kell-e a következő. Egy dolgot fogok legközelebb másként csinálni, a cukrot nem a káposztára szórom, hanem először megkaramellizálom és utána teszem rá a káposztát.

A végeredmény nagyon finom, nagyon laktató, nehé étel lett, ha délután ebédel az ember, vacsi már nem nagyon kívánkozik utána, viszont isteni finom. Nagyon jó ízei vannak. :D


2014. január 27., hétfő

Kerthez olvasni :)

http://muveltkert.blogspot.hu

Aszaltgyümölccsel töltött pulykamell

http://vikkokucko.blogspot.hu/2014/01/aszaltgyumolccsel-toltott-pulykamell.html

Kenyér

http://vikkokucko.blogspot.hu/2014/01/uj-ev-uj-elet-uj-kenyer.html

A parókia konyhája

http://korsocska.blogspot.hu/ További tanulmányozásra, nagyon jó receptek! :)

Őstermeléshez

http://www.nebih.gov.hu/szakteruletek/szakteruletek/foldmuv_ig/nyomtatvanyok_fm/ostermeloi_nyomtatvanyok.html

http://www.ostermelo.com/ujsag/74-aktualis-kiadvanyunk

http://ostermelo.lap.hu/

http://www.agroinform.com/tags/%C5%91stermel%C5%91

Kitchen Boss

Az I/19-es rész gyerekbarát kajákról készült, nagyon jók, meg kell keresni. http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Kitchen_Boss_episodes

Ki kell próbálni, meg kell keresni

http://www.nosalty.hu/ajanlo/legendas-quesadilla-nyomaban

Izgalmas kekszek

Gyümölcsös http://www.nosalty.hu/receptek/kategoria/edes-keksz/gyumolcsos-keksz

Epres-mojitos http://www.nosalty.hu/recept/epres-mojito-desszert

Levendulás-citrmos cookie http://www.nosalty.hu/recept/levendulas-citromos-cookie

Lime keksz http://www.nosalty.hu/recept/lime-keksz

Babakeksz

http://www.nosalty.hu/recept/babasuti-almabol

Veteményeskert mostohái

http://www.balintgazda.hu/aktualis-kert/februar/a-vetemenyeskert-szereny-mostohai.html

Vetőmagok szavatossága

http://www.hobbikert.hu/magazin/meddig-vethetok-el-a-vetomagvak.html

Idényzöldségek

http://www.origo.hu/tafelspicc/kozelet/20140106-idenyzodsegek-fogyasztasa-telen.html

Gyógynövények

http://www.balintgazda.hu/aktualis-kert/januar/gyogynovenyek-orvossag-vagy-mereg.html

Gennaro's Sweet Italian Zuccotto Dessert

http://www.youtube.com/watch?v=asB14gQ9jW4&feature=c4-overview&list=UUpSgg_ECBj25s9moCDfSTsA

Bagel :)

Kipróbáltuk, jó lett! http://www.limarapeksege.hu/2009/12/bagel.html

Zsázsa

http://www.kertvarazsmagazin.hu/index.php/fuszernovenyek/9377-igy-neveljuenk-zsazsat-a-konyhaban-telen-viragfoeld-nelkuel

Ingyen vetőmag csere

http://www.kertvarazsmagazin.hu/index.php/kerteszkedjunk/9155-igy-tegyuek-meg-szinesebbe-kertuenket-ingyen-vetomag-csere

Feromoncsapdák

http://kertvarazsmagazin.hu/index.php/zoldseg/9375-igy-vedjuek-meg-noevenyeinket-a-kartevoktol-vedohalok-es-feromoncsapdak

2014. január 24., péntek

Lúgosító finomságok

http://www.femina.hu/gyerek/kepes_cikkek/gyerek_sav_bazis_egyensuly

Zöld bazár

Környezetbarát konyha- konyhai cuccok újrahasznosított üvegből

Babakaja vacsorára

"Házi készítésű húskrém (Apa is szeretni fogja :))
(8 hónapos kortól)
1 egész csirkemell filé, 2 dl tejfel, 10 dkg trappista, kis fej vöröshagyma, 1 gerezd fokhagyma, só, bors ízlés szerint.
A hagymát és a fokhagymát a felkockázott csirkemellel kis vízben (épp annyi, hogy ne kapja oda) összepárolod, ízlés szerint fűszerezed (kevés sóval a kicsi miatt, utólag után lehet sózni a felnőtteknek). Ha megpárolódott aprítóban vagy rúdmixerrel aprítsuk össze, majd keverjük el a tejfellel és a sajttal.
Kenyérre kenhetjük vagy melegszendvicsnek is elkészíthetjük.

Zöldséges húskrém
(Ez akkor is jó, ha szeretnéd valamibe belecsempészni az utált zöldségeket :))
Fél kiló darált sertéshús (vagy pulyka), 1 zeller, 1 fej vöröshagyma, kevés só.
A zellert megtisztítod, megpárolod, amikor már majdnem puha, a felaprított vöröshagymával és a hússal tovább párolod, ízlés szerint sózod.
Kenyérre kenve magában vagy melegszendvicsnek elkészítve is adható.
(további zöldségek tetszés szerint elrejthetőek benne, pl. zöldpaprika, petrezselyem, paradicsom)

Tejtermékek: 8 hónapos kortól fokozatosan meg lehet kínálni a kicsit tejtermékekkel. A keményebb sajtokkal lehet kezdeni, majd pedig következhet a túró, a tejfel, a joghurt, a kefír és csak 1 éves kor után (ha nem tejallergiás a kicsi) a tej.

Túrógombóc egyszerűen
(9 hónapos kortól)
20 dkg búzadara, 2 tojás sárgája, negyed kiló túró, porcukor, vaníliás cukor, csipet só
A búzadarát összekevered a 2 tojás sárgájával és a túróval, hozzáadsz egy csipet sót és két vaníliás cukrot. Gombócokat formázol belőle és forró vízben kb. 5 percig főzöd (amíg a gombócok fel nem jönnek a víz tetejére). Porcukorral megszórva a tetejét vagy tejfellel leöntve tálalhatod.
1 éves kortól adható a tojás fehérje is.

Tejfeles túró
(8 hónapos kortól)
Ízlés szerint összekeversz tejfelt túróval és kevés sóval. Kenyérre kenve vagy kanállal adhatod a babának.

Körözött
(9 hónapos kortól)
Ugyanaz, mint a tejfeles túró csak csemegepaprikát és kevés őrölt köményt is tehetsz bele. Nyers hagymával csak 1 éves kor után add, de akkor sem biztos, hogy megeszi a baba a hagyma miatt, ezért érdemes egy adag hagyma nélküli verziót külön tenni a babának, a többit pedig a szokásos módon ízesíteni a családnak.

Házi gyümölcsjoghurt
(8 hónapos kortól)
1 pohár joghurtot tetszés szerint idénygyümölcsökkel (őszibarack, sárgabarack, eper, málna, szilva, banán, körte) és kevés porcukorral (vagy gyümölcscukorral összeturmixolsz). Babapiskótával, gabonapehellyel vagy kanalazva is adható.
Ha nincs más, akkor üveges gyümölcspépet is adhatsz a joghurthoz, úgy is finom.
A gyümölcsnél mindig vedd figyelembe az életkori követelményeket.
Gyümölcspépet egyébként túróval is összekeverhetsz, nagy sikere szokott lenni.
Néhány sajtos ötlet: reszelt sajtos vajaskenyér vagy sajtos melegszendvics (a vajaskenyeret a tetején a reszelt sajttal beteszed pár percre a sütőbe).

Tojás: 1 éves kortól már lehet tojást adni a babának, ez sokféle változatos ételre ad lehetőséget: rántotta, főtt tojás, tükörtojás egyaránt kerülhet az asztalra vacsorára.

Sajtos omlett
(1 éves kortól)
Két tojást összekeverünk ízlés szerint reszelt sajttal, kevés olajon kis sóval megsütjük.

Kenyér: Kenyérféléket mindig szoktunk enni vacsorára. Ha a kicsi nem lisztérzékeny, 8 hónapos kortól már velünk majszolhatja (fogaktól függetlenül, mert fog nélkül is meg tudja enni a kenyeret, de még a csirkecombot is, ezt tapasztalatból mondom! :)) Érdemes a gluténfélék bevezetését fokozatosan végezni 8 hónapos kortól, először a teljes kiőrlésű gabonákkal kell elkezdeni, majd utána következhetnek a fehér lisztes ételek.
Amíg nem ehet kenyeret, addig adhatunk neki helyette kölesgolyót, amarantot, bulátát, vagy akár Ham-letet is.

Vacsorák egészen kicsiknek
Ha még épp csak a hozzátáplálás kezdetén vagytok, de szeretnéd már a vacsorát kiváltani, akkor jó szolgálatot tehetnek a különféle gabonapépek. Nagyon praktikus a Milupa 7 gabonás pehely, amit bármilyen 100%-os gyümölcslével vagy gyümölcspéppel elkeverve finom vacsorát varázsolhatsz (pl. 100% almalé, baracklé, körtelé, üveges gyümölcs bébiétel, saját készítésű gyümölcspépek egyaránt jók erre a célra)

Gyümölcsrizs
(7 hónapos kortól)
3 evőkanál rizst annyi vízben, hogy épp csak ellepje, megfőzöl, majd saját készítésű életkornak megfelelő gyümölcspéppel elkevered."

Forrás és az eredeti írás teljes terjedelemben: http://www.kismamablog.hu/hozzataplalas/baba-receptek-hete-mit-adjak-vacsorara

Ananász cserépben

Ezt idén ki fogom találni, legközelebb amikor látok egy szép ananászt lecsapok rá! :D

http://hobbikert.hu/magazin/hawaii-van-nevelj-cserepben-ananaszt.html

Plusz 10 megdöbbentőnek szánt kép a növénytermesztésről. Szerintem nem annyira megdöbbentő, de azért érdekesek. :)

2014. január 23., csütörtök

Magok, palánták- mit mikor



póráhagyma: nyári póréhagymához mag ültetése január végéig, palánta kiültetése április közepén

2014. január 20., hétfő

Catuccini :)

http://toszkankonyha.blogspot.hu/2011/11/cantuccini.html

Töltött káposzta

http://www.mindmegette.hu/toltott-kaposzta-41453

4 gazdag húsleves

http://www.femina.hu/recept/4_gazdag_husleves_receptje

Konfitálás

Konfitálásról általában http://gasztroabc.hu/lexikon/eljarasok/99_konfitalas/
                                     http://www.mindmegette.hu/konfitalas-regi-eljaras-csak-a-kifejezes-trendi-47262

Kacsamáj konfitálás fokhagymával http://igyfozanyatok.blog.hu/2010/09/30/kacsamaj_fokhagymaval_es_zsirban_uszva_sutve_avagy_edes_konfitalt_kacsamaja

Libalekvár http://www.mindmegette.hu/lekvar-lekvar-libalekvar-45769

Burgonya, melyik mire való

"Az újburgonya előnye, hogy friss, ropogós, még nem csúfítják el a csírakezdemények. Hátránya viszont, hogy gyorsan romlik, ezért nem érdemes betárolnunk belőle: erre a célrainkább a kései fajták alkalmasak.

Az újkrumpli jellegzetessége, hogy alacsony keményítőtartalma miatt számos hagyományos krumpliétel nem készíthető belőle (pl. gombóc vagy tócsni), annál finomabb viszont köretként vagy tavaszi zöldséglevesekbe főzve.

Már ebből is kiderült, hogy nem mindegy, hogy milyen ételhez milyen krumolit használunk. Az egyes fajták állományuk (keményítőtartalmuk) alapján három csoportba oszthatók. Nehezíti a helyzetet, hogy mindegyik csoportban találhatók sárga, vörös vagy rózsaszín héjú fajták. Szín alapján tehát nem tudunk egyértelműen a célunknak megfelelően választani; a krumpli fajtáját kell ismernünk ahhoz, hogy tudjuk, mire számíthatunk.


Salátának való

Szilárd állományúak csoportjába azok a fajták tartoznak, amelyek főzés közben sem főnek szét, hanem feszesek maradnak, emiatt megfőve is jól darabolhatóak. Ezekből készíthetőek a legjobb krumplisaláták, hidegtálak, és a nem csak finom, hanem mutatós rakott krumpli is.

Krumplifajták: Somogyi sárga kifli, Cherie, Agata

Vegyesen felhasználható

Közepesen szilárd állományúak azok a fajták, melyek az előző csoportnál omlósabbak, mégsem főnek szét elkészítésük során. Ezek a legkedveltebb és a leggyakoribb krumplifajták. Salátához, tócsnihoz, püréhez, levesnek, főzeléknek kitűnő.

Krumplifajták: Rózsakrumpli, Lilaburgonya, Aladin, AMorosa, Balatoni rózsa, Boglárka, Desirée, Démon, Fabiola, Góliát Hópehely, Impala, Katica, Kleopátra, Kondor, Kuroda, Laura, Lorett, Marabel, Pannónia, Rachel, Rebeka, Réka, Red Scarlett, Roco, Rosara stb.

Pürének vagy rosejbninek való

A harmadik típusba a lisztes burgonyák tartoznak, amelyekből a legpuhább pürék, tészták készíthetőek. Ezenkívül süthetjük olajban hasábburgonyának vagy chipsnek, valamint sütőben, héjában sült krumplinak.

Lisztes fajták: Agria, Kuroda, Rioja (Százszorszép), Vénusz Gold, White Lady stb.

Az egyes fajták íze és aromája közt is nagy különbségek lehetnek. A hazai fajták aromásabbak, viszont a betegségeknek, kórokozóknak kevésbé állnak ellen. mint a külföldön- elsősorban Hollandiában- nemesített, betegségekkel szemben rezisztens fajták.

Ha a vásárlásnál az eladó nem tud felvilágosítással szolgálni a krumpli fajtájáról, akkor sütéshez inkább vöröses színű krumplival érdemes próbálkozni, püréhez pedig inkább a fehéressel."

Forrás: http://www.hobbikert.hu/magazin/melyik-burgonyat-kell-sutni-melyiket-kell-fozni.html

Fajtaképek



folyt. köv.

Mosószer mosogatógépbe házilag

http://antalvali.com/boszorkanykonyha/boszorkanykonyha/tisztito-es-mososzerek.html/mosogatogepbe-mosogatoszer-hazilag.htm

2014. január 19., vasárnap

Csicsóka leves

Kicsit talán fűszerezhettem volna erősebben, nekem így egyenlőre a béna krumpli kategóriába tartozik, de nem ment el a kedvem, további tanulmányozást-próbát igényel. :)

2014. január 14., kedd

2014. január 8., szerda

A tökéletes szilvás gombóc

A recept itt található és tényleg nagyon jó lett, főleg, hogy életemben először készítettem. Eszter is hangosan nyammogva ette, így talán tényleg nemcsak én voltam elfogult életem első szilvás gombócával, hanem ehetőre is sikerült. Egyébként a töltelék a saját szilva lekvárunk, eszméletlen finom. Persze Emmus még mást evett, de nemsokára ő is velünk tarthat, lelkesnek így is lelkes volt, mint mindig, ha evésről van szó. :)





2014. január 7., kedd

Lucinda Scala Quinn féle rakott krumpli köretnek

Szerintem a végeredmény a francia köret rakott krumplihoz hasonlít- tejszínes-tejes locsolás, rétegekre sajt, só, bors, szerecsendió, nyers krumpli nagyon vékony karikákra szeletelve

http://blog.madhungry.com/2012/05/recipes-from-todays-show-steak-and-potatoes-menu.html

Lazac receptek

http://www.thefishsite.com/recipes/8/baked-salmon-with-corriander-pesto
http://allrecipes.co.uk/recipe/22982/salmon-stuffed-with-goats-cheese-and-pesto.aspx

Lekváros papucs házi lekvárral

http://gabicsek.blogspot.hu/2012/04/lekvaros-papucs-hazi-szilvalekvarral.html

Benedek tojás, hollandi mártás

Írtó finom! :)

http://www.nosalty.hu/recept/eggs-benedict-avagy-benedek-tojas
http://buvosszakacs.blog.hu/2007/07/11/hollandi_martas